پاورپوینت جشن ایرانی آبانگان

دسته بندي : علوم انسانی » تاریخ و ادبیات
در این پاورپوینت با اسلایدهایی منظم جشن آبانگان از آیین های کهن زیبای ایران زمین و نحوه برگزاری و استنادهای تاریخی آن را ترسیم نموده ایم و یکی از بهترین پاورپوینت ها را در این باره تهیه نموده ایم . امیدواریم که هم مورد رضایت تان قرار گیرد و هم در اشاعه این آیین های زیبای ایرانی قدم بردارید.
شما عزیزان می توانید،ابتدا نمونه فایل را مشاهده نمایید و در صورت اطمینان و رضایت، پاورپوینت اصلی را با قیمت مناسب خریداری نمایید.
بخشی از متن پاورپوینت جشن آبانگان:
آبان یا همان آب + آن نام دیگری از نام‌های خدای آب ایرانیان یا آناهیتا است. وظیفه این الهه را در فرهنگ ایرانیان کهن مراقبت و نگهبانی از این نعمت لایزال الهی می‌دانند. در این جشن که معمولاً در کنار چشمه‌ها و رودخانه‌ها برگزار می‌شده، ایرانیان مخصوصاً زنان ایرانی به نیایش آناهیتا می‌پرداختند. در ادامه‌ این مراسم خواندن بخشی از اوستا که به آبان اختصاص دارد توسط موبد زرتشتی مرسوم بوده است. ایشان در این روز از اهورامزدا درخواست فراوانی و نعمت و بارش فراوان باران می‌کردند.

نکته جالب توجه در این روز، هم زمانی مراسم با بارش باران است که در این صورت معتقد بودند که آبانگان به مردان اختصاص یافته و مردان تن خود را به آب می زدند و در غیر اینصورت روز به زنان تعلق داشته است. این مراسم هنوز در بین ایرانیان مرسوم است و سالیانه در شهرهای زرتشت نشین با شکوه فراوان برگزار می‌شود.

موضوع اسلایدهای پاورپوینت :
آب
آناهیتا
تعریف کامل آناهیتا در«اوستا»
آبانگان
نقطه‌ آغاز آبانگان
آداب آبانگان
آناهیتا الهه آب و باران
پاسداشت زرتشتی ها
ابوریحان بیرونی و آبانگان
منابع تهیه پاورپوینت جشن آبانگان
دسته بندی: علوم انسانی » تاریخ و ادبیات

تعداد مشاهده: 2318 مشاهده

فرمت فایل دانلودی:.pptx

فرمت فایل اصلی: pptx

تعداد صفحات: 14

حجم فایل:841 کیلوبایت

 قیمت: 10,000 تومان
پس از پرداخت، لینک دانلود فایل برای شما نشان داده می شود.   پرداخت و دریافت فایل دانلود نمونه فایل
  • محتوای فایل دانلودی:
    فایل به صورت پاورپوینت است