پاورپوینت پرخاشگری در کودکان و نوجوانان

دسته بندي : علوم انسانی » روانشناسی و علوم تربیتی
توضیحات:
پاورپوینت پرخاشگری در کودکان و نوجوانان، در 19 اسلاید.

قسمتی از متن:
یکی از مسائل بسیار مهمی که در زمینه روانشناسی امروزه مطرح شده است و روز به روز اطلاعات دقیق تر و تکمیلی در این خصوص ارائه می شود، پرخاشگری نوجوانان است. در واقع نوجوانان با گذر از سنین کودکی و خردسالی پای به اجتماع می گذارند و اولین برخورد آن ها به طور مستقیم با اجتماع صورت می گیرد. بسیاری از نوجوانان ممکن است در اوقات فراغت خود مشغول به کار شوند و تمامی این موارد به همراه حساسیت های دوران بلوغ می تواند منجر به پرخاشگری، گوشه گیری و عدم توجه به آموزه های والدین شود. در این مقاله در خصوص پرخاشگری در سنین نوجوانی صحبت خواهیم کرد و بیشتر در این موضوع توضیح خواهیم داد. شما می توانید با بررسی علل پرخاشگری و روش های مقابله با آن، فرزند خود را در این سنین به آرامش دعوت کنید. باید به یاد داشته باشید که شما دوست فرزند خود باشید و نقش پدری یا مادری را تا حدی باید کنترل شده باشد.
از دید روانشناسی نوجوانان، رفتارهای یک نوجوان می تواند ناشی از زیربنای ناصحیح در تربیت وی باشد.رفتارهای پرخطر در دوران نوجوانی علاوه بر پرخاشگری ممکن است رفتارهایی نظیر خشونت جسمی، فرار از مدرسه، روابط جنسی پرخطر، سوء مصرف مواد مخدر و سایر رفتارهای بزهکارانه باشد. همچنین اگر جلوی این رفتارها گرفته نشود، ممکن است نوجوان به خود یا به دیگران آسیبی وارد سازد.

برای اینکه از پرخاشگری در نوجوانی جلوگیری شود، باید علل این امر بررسی شده و بر اساس علت های ریشه یابی شده با نوجوان برخورد صحیحی داشت. باید توجه داشت که رفتار با خشونت یا تنبیه جسمی در این سن می تواند سبب بروز مشکلات بدتری شود و باید با ریشه یابی علل پرخاشگری نوجوانان، بهترین برخورد صحیح و اصولی را در مقابله با پدیده پرخاشگری در نوجوانان به کار گرفت.

پرخاشگری در نوجوانان می تواند عوامل متعددی داشته باشد که ریشه در تربیت ها و رفتار های صورت گرفته با کودک در سنین خردسالی و کودک را نشان می دهد. به طور کلی برای جلوگیری از پرخاشگری نوجوانان باید ریشه یابی اصولی علل این امر را انجام داد. از مهمترین عواملی که در خصوص پرخاشگری در نوجوانان دارای تاثیر است می توان به موارد زیر اشاره کرد: √ نوجوان در معرض آسیب های جسمی یا تعرض جنسی باشد √ خانه نقطه امن کودک نباشد، در خانه کودک رفتارهای پرخاشگرانه ببیند √ شروع به فعالیت هورمون های جنسی در سنین نوجوانی √ رفتارهای پرخاشگرانه وی از کودکی با او همراه بوده باشد
سوء مصرف مواد مخدر یا الکل √ پارامترهای ژنتیکی √ وجود و استفاده از سلاح گرم در خانه برای تهدید و ارعاب √ علل مغزی در اثر حادثه یا بیماری مانند ضربه خوردن ناگهانی به سر √ نادیده گرفتن حس مالکیت و استقلال وی در خانواده √ توهین و آسیب های کلامی به نوجوان √ حمله فیزیکی و یا تنبیه فیزیکی از سنین کم تا نوجوانی √ امر و نهی خانواده و استفاده از الفاظ تحکم آمیز √ جلوگیری از انجام علایق توسط نوجوان √ تحت فشار گذاشتن وی برای انجام کاری که تمایلی به آن ندارد

فهرست مطالب:
پرخاشگری در کودکان و نوجوانان
علل پرخاشگری
پرخاشگری نوجوانان یا بروز رفتارهای بزهکارانه؟
مهمترین علل پرخاشگری نوجوانان
جواب پرخاشگری نوجوانان، پرخاشگری نیست
پرخاشگری نوجوانان شما شاید از خود شما نشات می گیرد
در مقابل بزهکاری های فرزندم چه کنم؟
به علایق فرزندان خود اهمیت بدهید
سختگیری بیش از حد ممنوع
از همسر خود به فرزندتان بد نگویید
از راهنمایی های مشاور روانشناس کمک بگیرید
عامل پرخاشگری در کودکان چیست؟
الگوی تربیتی و فرزندپروری:
پرخاشگری در چه سنی رایج تر است؟
انسجام رفتاری داشته باشید:
فرزندتان را از آن موقعیت دور کنید:
ریشه یابی:
نکاتی بیشتر در مورد کنترل پرخاشگری در کودکان
دسته بندی: علوم انسانی » روانشناسی و علوم تربیتی

تعداد مشاهده: 1739 مشاهده

فرمت فایل دانلودی:.zip

فرمت فایل اصلی: pptx

تعداد صفحات: 19

حجم فایل:620 کیلوبایت

 قیمت: 14,000 تومان
پس از پرداخت، لینک دانلود فایل برای شما نشان داده می شود.   پرداخت و دریافت فایل
  • راهنمای استفاده:
    شماره پشتیبانی این محصول: 09178983008

  • محتوای فایل دانلودی:
    فایل پاورپوینت